2011 m. vasario 23 d., trečiadienis

Dėžutė arbatai/Tea box


Reikalingi: medinė dėžutė arbatai, servetelės, akriliniai dažai, tiršti klijai darbui ant medžio, vienkomponentė ir/ar dvikomponentė sendinimo priemonė, aliejiniai dažai, spiritinis lakas, lakas vandens pagrindu, teptukas.


Pirmiausia paruošiu dėžutės paviršių dekoravimui - šlifuoju švitriniu popieriumi iš visų šonų. Ant mano dviejų skyrių dėžučių buvo užrašas, tai teko stipriau pašlifuoti, kad jo neliktų. Šiaip dėžutes ir kitus daiktus galima dekoruoti įvairiais būdais, aš pasistengsiu čia aprašyti bent porą iš jų.

Man labai patinka klijuoti servetėles lygintuvu. Ypač patogu klijuoti didelius paviršius, gaunasi viskas tobulai ir be jokių raukšlių. Priklijavus servetėles iš visų šonų, viską padengiu laku.
Jeigu Jūsų servetėlė susiraukšlėjo, tai reiškia, kad ji buvo blogai priklijuota. Jeigu raukšlių nedaug, galite jas išlyginti teptukų, jeigu daug - siulyčiau viską padaryti iš naujo ir negailėti klijų :). 
Taip pat galima dėžutę nudažyti dažais ir ant viršaus klijuoti pavienius paveiksliukus, arba galima dekoruoti vienkomponenčiu sendinimu ir ant viršaus klijuoti servetėlę.
Jeigu norite dekoruoti vienkomponenčiu sendinimu, Jums reikės dviejų skirtingos (šviesios ir tamsios) spalvos dažų. Iš pradžių dekoruojama daiktą tepame tamsiais dažais, paskui vienkomponenčiu sendinimu, o ant viršaus švesiais dažais. Aišku, laukiame kol kiekvienas sluoksnis išdžius.
O aš toliau darau savo arbatinę..viršų sendinu dvikomponente sendinimo priemone. Ji susideda iš dviejų indelių Nr. 1 ir Nr. 2. Iš pradžių tepu gausiai (kad gautųsi stambesni įtrūkimai) Nr. 1 laukiu kol išdžius ir taps skaidrus. Iš karto tepu Nr. 2 ir laukiu kol išdžius ir atsiras įtrūkimai. Įtrūkimus paryškinu aliejiniais dažais, o jų perteklių nuvalau paprasta servetele arba švariu skuduriuku. Padengiu spiritiniu laku 2-3 kartus, kad perbraukus ranka nesijaustų įtrūkimų.
arbatos dėžutes viduje galima irgi priklijuoti servetėlę arba nudažyti akriliniais dažais.
Štai viskas išdžiuvo. Į naują arbatinę galima sudėti arbatos maišelius arba, gražiai supakavus, padovanoti draugams :).

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą